DEVA Partili Ekmen: Yargı mağdurlarının sesini duyun ve adil olun

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, fahiş fiyat artışlarıyla ilgili kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülürken, yaptığı konuşmada Türkiye'deki adaletten uzak uygulamaları gündeme getirerek iktidara yönetimde adil olun çağrısı yaptı.

DEVA Partili Ekmen: Yargı mağdurlarının sesini duyun ve adil olun

Bu teklif metnine baktığımızda, amacın enflasyonla mücadele, yani bir fiyat istikrarı sağlamak olduğu anlaşılıyor diyen Ekmen, “defalarca kez ifade ettiğimiz gibi piyasalarda fiyat istikrarı sağlamanın yolu hukukta istikrar sağlamaktan geçmektedir” dedi.

Ekmen, iktidar milletvekillerini şu sözlerle empati kurmaya davet etti:

"AK Parti milletvekilleri arasında hukuki müktesebatına güvendiğim, vicdan ve ahlaklarına inandığım arkadaşları şöyle bizim yargı dünyamızın bazı uygulamalarında kısa bir tura çıkartmak istiyorum ve kendilerini yine kendi kabulleri ve değer yargılarıyla ya bir sosyal deneye ya da bir empatiye tabi tutmalarını rica ediyorum.

DEVA Partisi Milletvekilleri Sayın Mustafa Yeneroğlu ve İdris Şahin ile Adalet Bakanlığı önünde Emine Şenyaşar anneyi ziyaret ettiğini belirten Ekmen, yaşanan mağduriyeti şöyle ifade etti:

"Emine Şenyaşar ve çocuklarının maruz kaldığı hukuksuzluk burada defalarca konuşuldu, bu devletin bir ayıbıdır. Evinde otururken maruz kaldıkları zulmün hesabını verdikten sonra yargı yoluyla gidilip özür dilenmesi gereken bir kadın, 106 gündür Adalet Bakanlığının önünde nöbet tutuyor. Bence Emine Şenyaşar'ı ya da Ferit Şenyaşar'ı dinlemeyin; dönemin savcısını, başsavcısını, emniyetçisini, valisini, hatta AK Partili milletvekillerini dinleyin ve sonra vicdanınızın gereği neyse onu yapın."

  Hibya Haber Ajansı